Vše důležité pro dítě od úplného počátku až do jeho věku 3 let

Mateřské mléko

29.8.2017  Seriál: Jídelníček miminka

Dnes se podíváme na první jídlo, nápoj i dezert miminka – mateřské mléko. To je právem označováno za tekuté zlato. V některých kulturách je běžné chránit a vyživovat dítě mateřským mlékem první dva roky života. Mateřské mléko obsahuje vše, co potřebuje miminko k životu, aby prospívalo a bylo zdravé. Příroda to zařídila skvěle, podívejme se na to spolu. 

přečíst celý článek

Nejčastější mýty o jídle a kojení

22.8.2017  Seriál: Období kojení

Nevěřili byste, jaké rady ohledně kojení slýchávají kojící maminky od kamarádek, tetiček ale bohužel někdy i od doktorů. Vybrali jsme ty nejčastější a zaručeně nepravdivé mýty o jídle a kojení, které se šíří generacemi (a internetem). Možná si také vzpomenete, jak Vám radila maminka nebo babička. Dnes už se ví o pozitivních vlivech kojení na dítě a maminku mnohem víc než tomu bylo generaci nebo dvě zpátky. A proto rádi podpoříme „kojící osvětu“ a všechny odhodlané kojící maminky i my. 

přečíst celý článek
Pitný režim kojící maminky

Pitný režim kojící maminky

15.8.2017  Seriál: Období kojení

U pitného režimu během kojení platí základní pravidla jako u běžného zdravého životního stylu. Hodně čisté vody místo slazených nápojů plných konzervantů a cukrů. Žádné omezování, jen zdraví prospěšné změny prospěšné pro maminku i děťátko. A pokud se zapojí i tatínek a další členové rodiny, máme vyhráno!

přečíst celý článek

Jak zvýšit tvorbu a zrychlit tok mateřského mléka?

8.8.2017  Seriál: Období kojení

Otázka tvorby mateřského mléka je otázkou poptávky a nabídky – čím častěji dopřejeme sobě a miminku láskyplný kontakt a svoje prsy k nakojení, tím více mléka se nám pro něj vytvoří. Pokud ale máme oprávněné pochybnosti, zda se našemu miminku dostává dostatek mléka, poradíme Vám pár druhů dostupných bylinek, které některým maminkám pomáhají tvorbu mléka zvýšit.

přečíst celý článek
Jídelníček kojící maminky – na jaké potraviny si dát pozor

Jídelníček kojící maminky – na jaké potraviny si dát pozor

1.8.2017  Seriál: Období kojení

Mateřské mléko je pro každé miminko ta nejlepší cesta k zdravému startu do života. Všechny maminky si zaslouží maximální podporu, aby nelehké začátky překonaly a těšily se z jedné z největších radostí mateřství. Často se ale potkáváme s nejrůznějšími omezeními, co kojící maminky nesmí jíst, na co si musí dávat pozor, co škodí… další a další stres pro začínající maminku. Jsou ta strašidelná potravinová omezení skutečně tak velká, abychom se proto vzdaly kojení?

přečíst celý článek
Jídelníček kojící maminky - potraviny vhodné při kojení

Jídelníček kojící maminky - potraviny vhodné při kojení

25.7.2017  Seriál: Období kojení

Vítáme Vás v nové a nádherné životní etapě! Jste maminkou, jste rodina! Tyto vzácné momenty se nebudou opakovat, a proto Vám ve Vaření hravě přejeme, ať si je užijete co nejradostněji. K radostnému životu patří také dobré jídlo, a proto pokračujeme i v našem seriálu.  Budeme se věnovat kojení a zázračnému mateřskému mléku, které je prvním jídlem, nápojem i dezertem miminka, ale cesta k němu vede přes odhodlanou maminku. Začneme teda právě tady!

přečíst celý článek
Přípravy vrcholí – vyzbrojte si lednici a špíz!

Přípravy vrcholí – vyzbrojte si lednici a špíz!

14.2.2017  Seriál: Těhotenství

Poslední dny do vysněného příchodu miminka se dají využít různě. Sobě dopřejte hodně spánku a kromě neustálého prohlížení roztomilé dětské výbavičky mějte na paměti i svoje pohodlí po příchodu z porodnice. Připravte se na to, že se Vaši hlavní aktivitou první dny stane péče o milované děťátko, mazlení a kojení. Myslete ale také na jídelníček zbytku rodiny. Máme pro Vás tipy jak vybavit svoji mrazničku nebo spíž vařeným jídlem, které si pak jen rychle ohřejete a můžete zpět k obdivování svého miminka.     

přečíst celý článek
Nebojme se ryb v těhotenství

Nebojme se ryb v těhotenství

7.2.2017  Seriál: Těhotenství

Kolem konzumace ryb v graviditě existuje mnoho otázek. Jak to tedy s konzumací mořských a sladkovodních ryb v těhotenství je? Mnoho budoucích maminek se ze strachu z nebezpečných kovů v rybím mase rybám radši vyhýbá úplně a to je chyba! Poradíme Vám, které ryby si můžete spokojeně vychutnat, a tak zásobit prospěšnými živinami sebe i miminko.

přečíst celý článek
Maso na talíři budoucí maminky

Maso na talíři budoucí maminky

31.1.2017  Seriál: Těhotenství

Když čekáme miminko, minimálně jednou se nám stane, že se přistihneme, jak se naše vnitřní já zarazí při jídle a ptá se, zda můžeme to či ono jíst. Pokud se to stane při oblíbeném steaku nebo řízku, čtěte dál, neboť si odpovíme na základní otázky ohledně konzumace masa a masových specialit v těhotenství.

přečíst celý článek
Mléko a mléčné výrobky v jídelníčku pro budoucí maminky

Mléko a mléčné výrobky v jídelníčku pro budoucí maminky

24.1.2017  Seriál: Těhotenství

Mléko a mléčné výrobky jsou známým a významným zdrojem vápníku a kvalitních bílkovin (nejen v době těhotenství). Mléko je pro svou vysokou výživovou hodnotu často považováno spíše za jídlo než za nápoj. Vyskytuje se ale i ve spoustě dalších produktů, které jsou každodenní součástí našich lednic. Podívejme se, které mléčné výrobky jsou v těhotenství prospěšné a kterým se vyhnout.

přečíst celý článek