Seriál: Ovoce

Olivy

18.1.2018 

Olivy dokážou uspokojit všechny čtyři základní chutě. Jsou sladké, slané hořké i kyselé. Olivy mohou být součástí většiny běžných jídel. Lze je přimíchat do rizot, těstovin, omáček, jsou vhodné k rybám, masům, ale výborně nám poslouží i jako dezert. Lze je nalézt v předkrmech, jednohubkách i hlavních jídlech. Černé i zelené olivy jsou nenahraditelnou přísadou do všech zeleninových salátů a surovinou pro výrobu vynikající olivové pasty. Jsou nepostradatelnou součástí středomořské stravy, která patří k nejzdravější na světě.

přečíst celý článek

Kiwi

11.1.2018 

Kiwi je plod popínavých dřevin druhu aktinidie lahodná (Actinidia deliciosa). Předkem dnešního kiwi je Actinidia deliciosa, která je původně z Číny. Plod obsahuje velké množství vitamínu C. Velikostí je podobný slepičímu vejci, slupka je hnědá a chlupatá, dužina obvykle zelená. Z jednoho stromku se sklidí až 200 kg plodů.

přečíst celý článek

Kaki

4.1.2018 

Kaki díky vysokému obsahu výživných látek patří mezi ovoce, které nejvíce prospívá lidskému organismu. Obsahuje poměrně dost jednoduchých sacharidů, které našemu organismu mohou dodat rychlý zdroj energie.

přečíst celý článek

Fíky

30.11.2017 

Sladký plod fíkovníku nejen výborně chutná, ale patří k nejzásaditějším druhům ovoce, jehož konzumací se vyrovnávají kyselé reakce v těle a působí detoxikačně. Vysoký obsah pektinu snižuje obsah cholesterolu v krvi a díky vysokému obsahu ovocného cukru jsou fíky zdravým zdrojem energie.

přečíst celý článek

Mišpule

16.11.2017 

Mišpule je neprávem opomíjený druh ovocných stromů, které jsou na našich zahradách a v ovocných sadech čím dál méně k vidění. Plody mišpule jsou ale obecně považovány za cenné ovoce pro obsah vlákniny, jenž působí proti rakovině tlustého střeva a může snížit i riziko vzniku žlučových kamenů, zvyšuje mikrobiální činnost ve prospěch bifidogenních bakterií.

přečíst celý článek

Kdoule

2.11.2017 

Kdouloň je jeden z nejstarších ovocných stromů. Je znám více než 4000 let a s největší pravděpodobností pochází ze starověké Persie. Název kdoule vzniklo podle starověkého řeckého města Kydon, odkud se toto ovoce dováželo. Kdoule byla symbolem zdraví, lásky a plodnosti. Využívala se v kosmetice a léčitelství - zejména pro ošetření proleženin a proti průjmům a krvácení. Z kdoulí se dělávalo i víno a mošt.

přečíst celý článek

Liči čínské

26.10.2017 

Již ve staré čínské medicíně sloužilo liči k léčení kašle, žaludečních vředů, nádorů a zvětšených žláz. Peckám jsou připisovány analgetické účinky (účinkuje proti bolesti). Čaj ze slupek se užívá v Indií proti průjmům i proti neuralgickým bolestem. S výluhy z kůry, kořenů a květů probíhají v současné době ve Spojených státech laboratorní pokusy, jejich výsledky by mohly být využity při léčení některých nádorů.

přečíst celý článek

Mučenka jedlá – maracuja

19.10.2017 

Marakuja pro svůj vysoký obsah železa a vitamínu C léčí chudokrevnost a je vhodná pro anemiky. Pomáhá při úzkostných stavech a nervozitě a příznivě ovlivňuje nervovou soustavu. Díky vláknině se marakuja doporučuje konzumovat lidem trpícím zácpou. Zabezpečuje zdravý zrak a silnou imunitu.

přečíst celý článek

Karambola

12.10.2017 

Karambola obecná (Averrhoa carambola) je tropický stálezelený strom původem z jihovýchodní Asie, který se pěstuje pro šťavnaté, kyselé ovoce nazývané karambolky. Ve světě se v současné době pěstuje sedmnáct druhů karamboly, některé mají plody sladší, jiné kyselejší.

přečíst celý článek

Granátové jablko

5.10.2017 

Granátové jablko je právem nazýváno králem ovoce. V širokém spektru blahodárně působí na lidský organismus. Více než jiné ovoce či zelenina brání usazování škodlivých volných radikálů, tudíž je jedním z nejefektivnějších antioxidantů.  Poradí si s kyselím prostředím žaludku, a pomáhá tak lepšímu trávení. Celkově přispívá k regulaci krevního tlaku. Podporuje imunitní systém a mnohé výzkumy dokládají pozitivní účinky v otázce prevence rakoviny.

přečíst celý článek