Fíky

30.11.2017 

Sladký plod fíkovníku nejen výborně chutná, ale patří k nejzásaditějším druhům ovoce, jehož konzumací se vyrovnávají kyselé reakce v těle a působí detoxikačně. Vysoký obsah pektinu snižuje obsah cholesterolu v krvi a díky vysokému obsahu ovocného cukru jsou fíky zdravým zdrojem energie.

Smokvoň, fíkovník nebo také fíkus je opadavý keř nebo malý strom rostoucí obvykle do výšky 3 až 5 m. S největší pravděpodobností pochází z Orientu. Díky tomu, že se mu daří i v oblastech s mírnou zimou i daleko od jeho původního teritoria, je od středověku uměle vysazován v celém Středomoří, a tak je rozšířen a pěstován v teplých částech Evropy (Řecko, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Kypr) nebo v Turecku či Kalifornii.

Fík je považován za ovoce, ale ve skutečnosti je to uzavřené květenství, ve kterém rostou květy a semena zároveň, tzv. sykonia. Těchto květů může každé květenství obsahovat až několik tisíc (v závislosti na druhu). Má cibulovitý tvar s malým otvorem, který umožňuje přístup opylovačů ke květům. Plod se ale může vyvinout i bez opylení nebo oplození.

Fíky si můžeme pěstovat i u nás, ale fíkovník musíme na zimu přemístit domů. 

Fíkovník zřejmě patří mezi nejstarší rostliny pěstované člověkem. Zkamenělé pozůstatky dokazují jeho využití na Blízkém Východě již před více než jedenácti tisíci lety (pěstování obilnin je vykopávkami doloženo o několik staletí později).

Fíky obsahují v čerstvém stavu až 25 % cukrů. Z vitamínů jsou nejvíce zastoupeny vitamíny C a B, z minerálů pak draslík a vápník. Sušené fíky mají asi 18 % vody, 58 % cukrů, 3 % škrobu, asi 5 % pektinů, 7 % buničiny, 6 % bílkovin, kolem 1 % tuků a 2,3 % popelovin, vitamíny i minerály si uchovávají.

Fíky jsou chutnou a nutričně mnohem kvalitnější náhražkou cukrovinek a sladkého pečiva.

Plody fíkovníků nejlépe chutnají čerstvé a velmi zralé. Přeprava čerstvých fíků vyžaduje velkou obezřetnost, z toho důvodu jsou na trhu poměrně vzácné. V našich zeměpisných šířkách se s fíky setkáváme nejčastěji v sušené podobě. Můžeme je konzumovat samostatně nebo přidávat do müsli, ovesných vloček, obilných kaší, ovocných salátů. Z fíků lze připravovat kompoty, marmelády, omáčky, sirupy, džusy či alkoholické nápoje.Historicky patří společně s ostatním sušeným ovocem a ořechy k typickým zimním pochoutkám, případně máčené v čokoládě nebo glazované.

Dužnaté, sladké fíky jsou nejlepší alternativou k různým nezdravým sladkostem, a přitom jsou mnohem stravitelnější a nepůsobí na tloušťku. Fíky mají ze všech potravin nejvyšší alkalické hodnoty, proto se hodí k neutralizaci kyselých potravin, jakými jsou maso, uzeniny, bílé pečivo a cukr.

Protože sušené fíky ztrácejí dvě třetiny obsahu vody, mohou se před jídlem nebo přes noc namočit do vody, aby se rehydrovaly. Jsou skvělé i k sýrům či sušené šunce. V salátech i v sladkých pokrmech dají vyniknout své chuti v lahodné kombinaci s ořechy a mandlemi.

Fíky obsahují hodně rozpustné vlákniny v podobě pektinu, který v organismu snižuje krevní hladinu krevních tuků a cholesterolu. Obsažená nerozpustná vláknina podporuje peristaltiku a svou přítomností také „čistí“ sliznici střev. Fíky ve všech podobách jsou pro svůj osvěžující účinek velmi vyhledávanou potravinou při anémii a fyzické či psychické únavě. Těhotné ženy a kojící matky, adolescenti a všichni, kdo vykonávají fyzicky (např. dělníci, sportovci) nebo psychicky (např. studenti) náročnou činnost, najdou ve fících výživnou, lehce stravitelnou a energeticky vydatnou potravinu.

Věděli jste, že …

… jeden jediný fík za hodinu zažene hlad na celé dopoledne nebo odpoledne, skvěle vyživuje jak nervy, tak i mozek vitální silou a ještě pomáhá zbavit se nadbytečných kilogramů?

 

Použitá literatura a zdroje:

http://superpotraviny.webnode.cz/susene-plody/fiky/

http://www.nutricoach.cz/fiky--c95

https://www.celostnimedicina.cz

http://www.prodamy.cz , autor: Simona Grygárková, Dis.

http://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo

https://cs.wikipedia.org/wiki/

http://www.titbit.cz/exoticke-ovoce/podrobnosti/fiky

 

 http://www.prostezdravi.cz/fiky-telo-rika-diky/

http://hobby.idnes.cz

https://ceskozdrave.cz/fiky-blahodarne-ucinky-lecba/