Kaki

4.1.2018 

Kaki díky vysokému obsahu výživných látek patří mezi ovoce, které nejvíce prospívá lidskému organismu. Obsahuje poměrně dost jednoduchých sacharidů, které našemu organismu mohou dodat rychlý zdroj energie.

Ovoce kaki je plodem tomelu japonského (Diospyros kaki), stromu z čeledi ebenovitých (Ebenaceae). Zářivý, oranžový plod, někdy až do červena, tvarem podobný rajčeti chutí připomíná broskvi a meruňku, částečně je také cítit chuť mrkve, dýně a vanilky. Velikost plodu kaki je okolo 5 – 8 cm a váží 200 až 400 g.

I když tomel japonský je více než tisíc let pěstovaný v Číně a Japonsku, jeho původní destinací byla Korea, odkud se přibližně v 7. století rozšířil do celé Asie. Do Evropy se dostal mezi 17. a 19. stoletím. Toto ovoce se nejprve začalo pěstovat ve Španělsku v regionech Katalánska, Andalusie a Valencie. Dnes je pěstován v subtropech téměř celého světa, také ve Středozemí (v Itálii, Španělsku, Izraeli, Albánii), ale též na pobřeží Černého moře a pod Kavkazem.

Na Pyrenejském poloostrově je za nejlepší odrůdu považována tzv. „Rojo Brillante”. Právě tato odrůda vynikajících vlastností se stala základem kaki Persimon Bouquet, které se pěstuje především ve Valencii v oblasti nazvané Ribera del Xúquer, která tomuto ovoci propůjčila i ochrannou známku původu.

Velké množství vlákniny podporuje pohyb střev a díky pektinu pomáhá snižovat množství cholesterolu v krvi. Z vitamínů a minerálních látek jsou pak nejvíce zastoupeny vitamín C, draslík vápník, hořčík, mangan, železo, měď a také fosfor, který je nepostradatelnou látkou pro lidskou tkáň. Velkým procentem jsou v ovoci zastoupeny i aminokyseliny, které organismus potřebuje pro svou činnost.

 

Pro konzumaci musí být ovoce zralé. To je ale jeden z problémů našich prodejen. Z důvodů poměrně dlouho trvajícího transportu se ovoce sbírá nezralé, které tzv. dochází cestou. Pokud kaki nebude na celém svém povrchu oranžové (nejlépe ale až červené) bez zelených skvrn a na ohmat měkké, musíme ho nechat dozrát doma na teplém místě. Teprve zralé kaki má tu správnou lahodnou chuť.

 

Jeho velkou výhodou je jeho pohodlná konzumace. Kaki je velmi chutné samo o sobě a múže se jíst jako jablko. Kaki je ale chutnější, když slupku oloupeme, nebo ovoce rozřízneme, zakapeme citronovou nebo limetkovou šťávou a dužinu vybereme lžičkou jako kiwi. Zcela zralá dužina je mazlavá a má až marmeládovou konzistenci.

Kaki se snadno loupe a díky sladké a poměrně pevné dužině bez peciček a jadérek se skvěle hodí např. pro přípravu salátů, omáček, hlavních jídel, dezertů a zavařenin, zmrzlin a sladkých rýžových jídel. Vyrábí se šťávy, marmelády a želé. Oblíbené je i kaki sušené.

Kaki se hodí jako příloha k vepřovému, jehněčímu nebo kuřecímu masu.

V Japonsku patří kaki k jednomu z nejoblíbenějších ovocí. V některých asijských zemích se suší podobně jako fíky.

 

Konzumací ovoce kaki dostane naše tělo bohatý přísun karotenoidů, což jsou látky odvozené od betakarotenu, které se v těle mění na vitamin A. Tyto látky mají antioxidační vlastnosti, jež chrání buňky před stárnutím, zpomalují rozvoj arteriosklerózy a snižují riziko rakoviny, chrání arterie, a proto se doporučují lidem s arteriosklerózou, hypertenzí a kardiovaskulárními problémy všeobecně.

Jeden středně velký plod (250 g) dodává 40 % doporučené denní dávky vitaminu C. Přestože kaki není na vitamin C z ovocných druhů nejbohatší, obsahuje ho významné množství, které postačuje k usnadnění absorpce železa.

Kaki se doporučuje konzumovat při průjmech a kolitidách, protože plody obsahují taniny (adstringencia) a rozpustnou vlákninu (změkčovadlo), které zklidňují a vysušují stěny trávicí soustavy. Tři až šest kaki denně pomáhá upravit pohyby střev a zmírnit zánět sliznice trávicího traktu.

I když je kaki sladké ovoce, diabetikům prospívá. Rozpustná rostlinná vláknina ve formě pektinu zpomaluje uvolňování cukrů ve střevech, čímž diabetiky chrání před prudkým nárůstem hladiny fruktózy a glukózy v krvi.

Díky vysokému obsahu vlákniny a kombinovaných fenolů je ideálním doplňkem diet při onemocnění tepen, funguje jako prevence sklerózy a doporučuje se také lidem s nemocnými játry a ledvinami. 

Kaki Persimon Bouquet posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě.

 

Věděli jste, že …

… botanický název Diospyros znamená Diovo ovoce?

… má kaki mnoho dalších názvů, například kakichurma, asijský nebo japonský persimmon, šaronské ovoce, korejské mango?

 

Použitá literatura a zdroje:

http://fresh.iprima.cz/jak-na-to/ovoce-kaki-je-pokrm-bohu-ktery-posili-imunituhttp://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/kaki/kaki-tomel-japonsky-popis.htm

http://www.prostezdravi.cz/jak-proc-jist-ovoce-kaki-churma/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kaki

https://www.fitrevue.cz/kaki-tomel-japonsky/

http://www.titbit.cz/exoticke-ovoce/podrobnosti/kaki

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada

http://www.svet-potravin.cz/clanek.aspx?id=2603

http://hobby.idnes.cz/ovoce-kaki-churma-tomel-0vo-/hobby-domov.aspx?c=A140102_161456_hobby-domov_mce

Dr. George D. Pamplona-Roger, z knihy „Encyklopedie léčivých potravin“. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

http://www.viviente.cz/kaki/