Liči čínské

26.10.2017 

Již ve staré čínské medicíně sloužilo liči k léčení kašle, žaludečních vředů, nádorů a zvětšených žláz. Peckám jsou připisovány analgetické účinky (účinkuje proti bolesti). Čaj ze slupek se užívá v Indií proti průjmům i proti neuralgickým bolestem. S výluhy z kůry, kořenů a květů probíhají v současné době ve Spojených státech laboratorní pokusy, jejich výsledky by mohly být využity při léčení některých nádorů.

Liči čínské pochází z Číny a pravděpodobně se vyskytovalo i jako původní druh v Indočíně. Je jediný zástupce rodu liči (Litchi) z čeledi mýdelníkovitých (Sapindaceae). Jeho ovoce je známo jako liči a je nejznámější zástupce čeledi mýdelníkovité poskytující jedlé plody. Litchi chinensis pocházející z jižní Číny se pěstovalo již ve 2. tisíciletí př.n.l. Jeho oblíbenost mezi Asiaty dokládá příběh o čínském císaři Wu-ti. Ten si prý chuť tohoto ovoce zamiloval natolik, že požadoval od podrobených států pěstujících liči, aby platili poplatky formou nikoliv zlata či drahého kamení, ale právě liči.

Postupem času se kultivary liči začaly pěstovat po celém světě v zemích subtropického pásu. Nejcennější jsou ty, jimž se plně nevyvíjejí semena. Z Asie se dostalo do Evropy teprve v 19. století. Liči patří mezi velmi vyhledávané ovoce. V zimních měsících se do Evropy dovážejí především z Afriky, na jaře z Číny, Pakistanu a Indie. Nejlepší čínské odrůdy jsou Loh mai ši a Hoak ip a americké Brewster a Chen Purple.

Oválné až kulaté plody dlouhé tři až pět centimetrů kryje tuhá drsná, většinou červená slupka. Tmavohnědé jádro, které nepoživatelné, obklopují plátky bílé šťavnaté dužiny. Chuť a vůně liči  se poněkud mění podle pokrmu k němž jsou podávány.

Liči se skládá převážně z vody, dále se v něm nachází draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, vitamín B. Nejvíce je však zastoupen vitamín C, jehož koncentrace je vyšší než v pomerančích a citronech. Sto gramů tohoto ovoce obsahuje více vitamínu C, než je třeba k pokrytí doporučené denní dávky pro dospělé. 

 

Liči se konzumuje čerstvé, kompotované nebo sušené. Slupku s drsným povrchem před konzumací nutno oloupat, bílá dužina má lahodnou, zvláštně sladce jadrnou, lehce nahořklou chuť, vůní připomíná téměř až růži nebo muškát.

Obvyklou úpravou je pokapání citronovou šťávou a posypání cukrem.

Liči se podává čerstvé jako dezert, přísada do bowlí a díky své chuti se hodí k přípravě koktejlů a oloupané a nakrájené na kousky jsou oblíbenou součásti zmrzlinových a ovocných pohárů. Nakrájená na plátky v želatině se používají ke zdobení salátu. Liči se nakládají i do octa a kořeněných nálevu a dělají se z nich omáčky a dresinky.

Podušené v másle a pomerančovém likéru jako náplň do palačinek i jako příloha k masitým a rybím pokrmům.

Liči ve formě sirupu můžeme použít opět pro ozvláštnění chuti např. alkoholických i nealkoholických koktejlů. Můžeme jej přidat i místo cukru do ovocného čaje.

Liči naložení v cukru je jednou z největších asijských pochutin.

V Číně je velmi oblíbené liči sušené, které trochu připomíná rozinky. Oblíbeným receptem jako náplně do palačinek je krátké podušení na malé kousky nakrájeného liči na margarínu a pomerančovém likéru.

Chutným pokrmem je kombinace liči a smetanového sýru s nadrobno nasekanými pekanovými ořechy a trochou portského.

 !Pozor, liči by se nemělo vařit!

 

 Liči by nemělo chybět v žádné kuchyni a mělo by se stát pravidelně konzumovaným ovocem, poněvadž 

- obsahuje vysoké množství vitamínu C, který zlepšuje imunitu a také urychluje boj organismu s různými infekcemi.

- dodá i vyvážené množství hořčíku, fosforu a vápníku, které jsou nezbytné pro pevné kosti a jejich pravidelný přísun také působí jako jistá prevence proti vzniku osteoporózy.

- se v něm nachází i spousta antioxidantů, které zlepšují fungování nervového systému.

- konzumace čerstvých plodů pomáhá při problémech s překyseleným žaludkem.

- má málo kalorií a hodně vlákniny a díky tomu nám může pomoci udržet váhu pod kontrolou.

- díky vysokému obsahu draslíku pomáhá udržovat oběhovou soustavu v dobré kondici a také reguluje krevní tlak.

 

!POZOR!

Liči obsahuje toxin zvaný hypoglycin, který oslabuje schopnost těla produkovat potřebnou glukózu a při konzumaci většího množství tohoto ovoce může nebezpečně srazit hladinu cukru v krvi a může nastat až hypoglykemické kóma.

 

Věděli jste, že ...

- v asijské medicíně se využívá nejen ovoce liči, ale i kůra a kořeny, ze kterých se připravovaly léky proti nachlazení a bolest v krku. Semínka rozdrcená na prášek čínští léčitelé také doporučovali jako přípravek proti zánětům a na bolest.

- pro Číňany je liči symbolem lásky, svým tvarem totiž připomíná srdce.

 

Použitá literatura a zdroje:

http://botany.cz/cs/litchi-chinensis/

http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2008061701

https://cs.wikipedia.org/wiki/Li%C4%8Di_%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A9

http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/lici/lici-popis.htm

http://zpravy.idnes.cz/lici-indie-ovoce-0js-/zahranicni.aspx?c=A170202_080726_zahranicni_aha

http://www.prostezdravi.cz/cinske-ovoce-lici/

http://www.femina.cz/magazin/wellness/lici-exoticke-ovoce.html

http://www.fitnesstv.cz/lici-maly-sladky-poklad-z-ciny

http://www.titbit.cz/exoticke-ovoce/podrobnosti/lici

http://www.magazinzdravi.cz/lici

http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/zdrava-vyziva/tipy-zdrave-vyzivy/Dnesek-je-jako-stvoreny-pro-lici__s639x7504.html