Mišpule

16.11.2017 

Mišpule je neprávem opomíjený druh ovocných stromů, které jsou na našich zahradách a v ovocných sadech čím dál méně k vidění. Plody mišpule jsou ale obecně považovány za cenné ovoce pro obsah vlákniny, jenž působí proti rakovině tlustého střeva a může snížit i riziko vzniku žlučových kamenů, zvyšuje mikrobiální činnost ve prospěch bifidogenních bakterií.

Mišpule obecná (Mespilus germanica) je listnatý opadavý keř patřící do čeledi růžovité (Rosaceae).

Mišpule má kulaté plody hnědé až hnědozelené barvy, které sice vypadají jako malá jablíčka, ale jsou to robustní, světlehnědé chlupaté malvice.

Mišpule pocházejí z Persie, odkud se před tisíciletími rozšířila do Evropy.  Theofrastus, Aristotelův blízký spolupracovník,  je zaznamenává v Řecku již roku 300 př.n.l. a Plinius se zmiňuje ve starém Římě o třech odrůdách mišpulí. Ve střední Evropě se pěstují od 12. století. V Německu byla vysazována tak často, že na mnoha místech i zplaněla a Carl von Linné se domníval, že je v této zemi původní, a proto jí dal druhové jméno germanica. U nás je kupodivu méně známá i málo pěstovaná. Nejčastěji se s ní v současnosti setkáváme na tureckém pobřeží Černého moře.

Plody mišpule obsahují asi sedmdesát pět procent vody a kolem deseti procent cukru. Zastoupeny jsou i vláknina a kyseliny, nejvíce kyselina jablečná, z vitamínů je to především vitamín C a B2 a z minerálních látek vápník, hořčík, draslík a sodík.

Plody se konzumují až po přemrznutí, pokud se otrhají již dříve, je nutné skladovat je až do změknutí v přepravkách, a to až několik týdnů.

Můžeme si je pak dopřávat syrové, nebo se zpracovávají na kompoty, ale hlavně (pro značné množství pektinů snadno rosolovatí) na rosoly, povidla, marmelády a různé pasty.

Užívá se jich i k výrobě různých likérů, dají se i sušit podobně jako hrušky, někdy se konzervují společně s jinými plody do směsí, výborné jsou kombinace např. s borůvkami, jeřabinami, dřínky, šípky, jablky a hruškami. Ze zralých plodů se vyrábí rosoly. Pokud přidáme k mišpulím jablečné šťávy v poměru 1:1, připravíme si také sirup, který můžeme podávat pro svůj stahující účinek (obsahují třísloviny) malým dětem při průjmech.

S úspěchem se používají v ovocných pohárech (pohár s mišpulí a banánem), v jogurtových krémech např. s medem nebo slouží jako ochucovadlo do zmrzlin.

Mišpule se používají ke kořenění nápojů. Než přejdou prvními mrazy nebo dojdou uložené ve sklepě (kolem Vánoc), mají natrpklou navinulou chuť a v tomto stavu se přidávají k ovocným moštům a vínům a díky značnému obsahu tříslovin tak zvyšují jejich trvanlivost.

Mišpule můžeme využít např. v ovocných pohárech (výborně chutná s banánem), v jogurtových medových krémech, jako ozvláštnění v marmeládách, zmrzlinám dodává zvláštní nakyslou chuť.

Mišpule by se měla objevit ve vašem jídelníčku, protože

- je bohatá na adstringentní taniny a na množství triterpenických aromatických látek, díky kterým pomáhá při léčbě cukrovky.

- výtažky z mišpule snižují hladinu cukru v moči.

- zklidňuje celý organismus, zásobuje jej vodou a doplňuje minerální soli. Doporučuje se jako první pevná strava po půstu nebo infekčním průjmovém onemocnění.

- se doporučuje při dně, vysoké hladině kyseliny močové, ledvinových kamenech (zejména urátových), jakož i při selhání ledvin.

- z léčivého hlediska toto ovoce příznivě účinkuje na kardiovaskulární choroby a nemoci oběhového systému.

- pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a užívá se při zánětlivých onemocnění dýchacích cest. 

 

Věděli jste, že …

… v Íránu se ovoce, listy, kůra a dřevo stromu používaly jako léky na některá onemocnění, včetně průjmu, nadýmání žaludku, abscesy v krku a horečku?

… dřeň se dříve konzumovala syrová, smíchaná s likérem a se smetanou?

 

Použité zdroje a literatura:

http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/tema-z-diskuze-jak-se-starat-o-mispuli-a-co-s-jejimi-plody

http://www.ekozahrady.com/mispule.htm

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%A1pule_obecn%C3%A1

http://www.ovocnedreviny.cz/index.php?s=mispule

Dr. George D. Pamplona-Roger, z knihy „Encyklopedie léčivých potravin“. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

http://ovoce-zelenina.atlasrostlin.cz/mispule-nemecka

http://e-obzor.cz/mispule-nemecka-mespilus-germanica/