Mochyně

9.11.2017 

Mochyně židovská je vytrvalá okrasná rostlina pocházející z oblasti sahající od jihovýchodní Asie až po Japonsko. Ovšem v našich krajích se zřejmě vyskytovala již ve starověku, její pěstování pro léčivé účinky je doloženo od 16. století jako diuretetikum a proti dně. Plody, které jsou skryty uvnitř „lampiónků“, nejsou ani zdaleka tak chutné jako plody mochyně peruánské, ale jsou v podstatě jedlé. Ovšem mírně toxická hořčina physalin může při větší konzumaci vyvolat nevolnosti a zvracení. Vzhledem ke kyselosti plodů ale předávkování většinou nehrozí ani u dětí.

Mochyně (Physalis) zahrnuje více než 100 různých druhů. Nejznámější ale jsou mochyně židovská třešeň (Physalis alkekengii) a mochyně peruánská (Physalis peruviana).

Toxicita ovšem neplatí pro ovocnářsky významnou mochyni peruánskou. Jedná se o jednoletou rostlinu z čeledi lilkovitých. Pochází z Jihoamerické Peru, ale pěstuje zejména v Africe a na Novém Zélandu. I tato mochyně má obdobný plod (nazývaný též Goldenberries), bobuli uzavřenou ve srostlém blanitém kalichu. Její jedlé plody se označují jako třešeň Inků. Jsou žluté až oranžové, mají průměr asi 1 až 2 cm a obsahují množství semínek. Chutnají sladkokysele, šťavnatě, pro někoho může mít chuť i třeba ananasu.

Mochyně obsahuje až 30 mg vitamínu C ve 100 g, provitamín A, vitamíny B1, B3, z minerálních látek především draslík, železo, fosfor, vápník a asi 16% bílkovin. Plody jsou i velkým zdrojem tříslovin, sacharidů, organické kyseliny, karotenoidů a pektinz, P – rutinu, který zesiluje účinek vitamínu C. 

Plody mochyně peruánské nejlépe chutnají syrové.  Používají se ale i do ovocných salátů, kompotů, rosolů či marmelád (hladká slupka ale zamezuje proniknutí cukru, takže je třeba plod předem několikrát propíchnout nebo rozpůlit), hodí se do jogurtů, snídaňových směsí, müsli, ořechových směsí, smoothies, dezertů. Physalis se také podává vařený ve víně a sirupu.

Doporučená denní dávka sušených plodů se pohybuje mezi 10 – 50 g.

Plody mochyně se také s oblibou používají ke zdobení alkoholických i nealkoholických koktejlů, masových a sýrových předkrmů a mís a mnohých dalších kulinářských kreací, kde zajímavě rozšiřují a obohacují paletu a kontrast chutí.

Všem receptům mochyně dodávají chutnou svěží kyselou příchuť a žvýkací texturu.

Nezralé plody, stejně jako zbytek rostliny jsou toxické až jedovaté.

Plody mochyně mají velice nízký glykemický index, jsou velmi vhodné pro diabetiky. Mají také silně antioxidační účinky, užívají se zejména k detoxikaci organismu, ochraňují buňky před degenerací a zvyšují imunitu. Sušené plody mají močopudné účinky, užívají se k vylučování solí kyseliny močové při onemocnění ledvin a močových cest, při otocích, dně nebo revmatismu. Díky velkému množství  vitamínu C se uplatňuje i při posílení organismu  a rekonvalescenci.  Konzumace plodů mochyně zpomaluje proces stárnutí buněk, pomáhá při prevenci srdečních chorob, působí jako ochrana před viry a bakteriemi, díky obsahu betakarotenů působí příznivě na zrakové funkce, je vhodná při potížích s poruchami učení a snížené koncentraci. Odvar z celé natě slouží jako základ na koupele  proti revmatickým bolestem.  

Stovky studií o bioflavonoidech demonstrovali, že vlastní antisklerotické, protivirové, antikarcinogenní, protizánětlivé, protihistamínové a antioxidační vlastnosti. Tato třída živin byla studována kvůli jejich schopnostem zlepšovat sílu kapilár, zatímco současně pomáhá předcházet tvorbě aterosklerotického plátu v cévách. Konzumace potravin bohatých na bioflavonoidy hraje rozhodující roli při detoxikaci a pohlcení živin. Zlepšení zdraví našich kapilár je důležité pro kardiovaskulární systém a pro ty orgány, které potřebují relativně vysokou hladinu živin a kyslíku: oči, mozek a rozmnožovací orgány.

Věděli jste, že…

mochyně je známa i pod názvy jako Židovská třešeň, Kapská srstka, Ananasová třešeň, Zemní třešeň, Měchýřovitá třešeň?

 

Použité zdroje a literatura:

http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna-zahrada/mochyne-zidovska-tresen-zarive-lampionky-na-zahone-i-v-suche-vazbe/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mochyn%C4%9B_%C5%BEidovsk%C3%A1

http://www.zahrada-centrum.cz/

http://www.zahradaapriroda.cz/krasna-mochyne-zidovska-a-chutna-mochyne-peruanska/

http://superpotraviny.webnode.cz/susene-plody/mochyne-peruanska/

http://botanika.wendys.cz/index.php/14-herbar-rostlin/145-physalis-alkekengi-mochyne-zidovska-tresen

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/mochyne-peruanska-a-mexicka-pestovani-a-exoticke-recepty-z-jedlych-plodu

http://abecedazahrady.dama.cz/katalog-rostlin/mochyne-peruanska

http://www.spektrumzdravi.cz/mochyne-zidovska-tresen-physalis-alkekengi/

http://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/mochyne-peruanska-a-zdravi-nabizi-nejen-vysokou-hladinu-bioflavonoidu/