Poslání

Vaření je něco, co se předává z generace na generaci. Babičky učily naše maminky, maminky zase učily nás a na nás je, abychom to stejné naučili naše děti. Bohužel dnešní hektická doba a přesycený trh nás o tuto možnost mnohdy velmi ochuzuje. Díky snaze ušetřit čas sáhneme raději po nabídce polotovarů, možnosti stavit se ve fastfoodu nebo si koupíme na benzince bagetu. A tak se pouto mezi generacemi začalo postupně přetrhávat.

Každý sníme ročně stovky kilogramů jídla a leckdy ani nevíme, co jíme. Umíme vypočítat rovnice, víme jak se propojit s celým světem pomocí IT technologií, ale potřeba znalosti a moudrosti vaření jako by se vytratila. A naše děti v tomto nevědění pokračují.

Smyslem a posláním projektu Vaření hravě je vrátit vaření smysl, tradici i bohatství. Naučit nejen dospělé, ale i naše děti rozumět tomu co jíme, abychom nebyli závislí na fastfoodech, polotovarech, levných surovinách, nebo lépe na náhražkách surovin. Vaření hravě prostě není jen škola vaření. Je to místo, kde se člověk může také nadechnout, zapomenout na starosti a relaxovat v souladu s přírodou.

Naším cílem je naučit každého klienta rozeznávat kvalitní potraviny, vnímat různé chutě nebo třeba uvařit dobrou svíčkovou či asijskou kuchyni na asijský způsob nikoliv po česku. Kvalitu každého kurzu navíc umocní odborné vedení profesionálního šéfkuchaře, ať českého nebo zahraničního.